FUTISKLUBI UUTISET

28.06.2017
Futisklubi uutiset

Futisklubin varusvarasto viimeistä kertaa auki 29.6.

Varusvarasto on viimeisen kerran ennen varusteiden palautuksia avoinna torstaina 29.6. klo 16-18. Eli viimeinen mahdollisuus hakea puuttuvat paidat. Jos et pääse itse paikalle, nakita joku muu hakeen paidat. Samalla voit noutaa pelaajille mahdollisesti…
16.06.2017
Futisklubi uutiset

Osuuspankkiturnaus 12.8.2017

TPV Futisklubin Osuuspankkiturnaus pelataan lauantaina 12.8. klo 9-18 Pirkkahallin nurmikentillä. Ilmoita joukkueesi tästä. Tervetuloa turnaukseen!
10.06.2017
Futisklubi uutiset

Pirkka-turnaus tulokset

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1C1yRJBh0T7y5FhL18TNqeuDahUR26PpxSsaidQUugXQ/pubhtml

SEURATIEDOTTEET

22.07.2017
Seuratiedotteet

Älä kiusaa - tapahtuma

24.04.2017
Seuratiedotteet

TPV:n strategia päivitetty

TPV:n uusi strategia vuosille 2017-2021 on julkaistu. Strategiassa on nyt aiempaa paremmin avattu seuran arvot, missio ja visio. TPV:n toiminta on entistä tavoitteellisempaa sekä ammattimaisempaa ja tämä näkyy strategiassa selkeästi. Seuran tehtävä on sekä…
01.04.2017
Seuratiedotteet

TPV valittiin Sami Hyypiä Akatemiaan

TPV on valittu vuosille 2017-2019 mukaan Sami Hyypiä Akatemiaan, jonka tehtävänä on kehittää suomalaista jalkapalloa kohti kansainvälistä kärkeä.

Jalkapallo kuuluu kaikille!

TPV Futisklubi on harrastetason pelaajille – 5-15 -vuotiaille tytöille ja pojille – tarkoitettua jalkapalloa. Kaikkein nuorimmille, 3-5 -vuotiaille, on vielä Prinsessafutis ja Prinssifutis.

TPV Futisklubi tarjoaa mahdollisuuden harrastaa jalkapalloa omien kykyjen ja halujen mukaisesti. Futisklubissa kaikki saavat pelata. Kilpailullisia tavoitteita ei ole. Pääasia on, että kaikki saavat kokea liikunnan ja yhdessä yrittämisen iloa. Harrastus on helppo aloittaa jo nuorena, sillä jalkapallon pelaaminen ei vaadi aloittajaltaan muuta kuin innostuksen tämän lajin harrastamiseen. Taidot karttuvat kaikilla vuosien myötä.

2015 06 06 278

Monelle kehityshaluiselle TPV Futisklubi on myös ponnahduslauta TPV:n ikäkausitoimintaan, joka on seuran kilpailu-urheilullinen toimintahaara. Kaikki TPV:n kovat pelimiehet ovat aloittaneet harrastuksen Futisklubissa ja jatkaneet siitä eteenpäin ikäkausijoukkueisiin. Tälläkin hetkellä entisiä futisklubilaisia pelaa jopa ulkomaisissa joukkueissa.

Futisklubin kausi kestää toukokuusta syyskuulle. Heinäkuussa pidetään lomaa. Prinsessat ja prinssit aloittavat kesäkuun alussa ja jatkavat elokuulle.

2015 06 06 296

Futisklubin joukkueilla on normaalisti harjoituksia 1-2 kertaa viikossa. Harjoitusten lisäksi joukkueet pelaavat TaNaJa:n sarjapelejä ja osallistuvat klubin omiin turnauksiin. Sarjapelit pelataan viikolla ja turnaukset järjestetään viikonloppuina. Turnauksia on kauden aikana 3. Osallistumispakkoa kaikkiin tapahtumiin ei ole, osallistumisaktiivisuutta ei seurata eikä vaadita. Jokainen voi osallistua oman innostuksensa mukaan.

JPG paino 14 Sinetti logo 4 v

TPV on Nuori Suomi -sinettiseura. Tämä on tae laadukkaasta juniorityöstä ja sitoutumisesta Kaikki Pelaa -periaatteiden noudattamiseen.

Kaupunginosien yhteyshenkilöt

Prinssifutis (3-5 vuotiaat)

Janette Hiltunen, 045 634 6156, zanet82@gmail.com

Hallila

Ilkka Vuorenmaa, 040 561 8302, ilkka.vuorenmaa@iki.fi

Hervanta

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Härmälä

Hannakaisa Numminen, 040 552 3537, hannakaisa.numminen@tpv.fi Petu Numminen o.t.o, 0400 339 392 petu.numminen@hotmail.fi

Kaleva

Satu-Maria Kuittinen, 045 114 2174, sammacco@gmail.com

Kaukajärvi

Sanna Malinen, 044 0200081, sannamalinen77@gmail.com

Keskikaupunki

Elina Pitkäkoski, 050 562 5129, elina.pitkakoski@gmail.com

Lentävänniemi

Jonna Koskinen, 044 351 1660, enneli97@gmail.com

Multisilta, Peltolammi

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Olkahinen

Jouni Kaikuranta, 040 709 2027, jouni.kaikuranta@tpv.fi

Pispala

Erja Koljonen, 046 895 0563, bukragalleria@gmail.com

Ruutana

Tommi Sairo, 040 540 8370 , tommi.sairo@gmail.com / Sami Niemeläinen, 0400 713 489, sami.niemelainen@hotmail.com

Takahuhti

Marko Virtanen, 0400 550 008, marko.virtanen@gasum.fi

Tesoma

Matti Hirvonen, 045 233 5161, mjhirvonen@hotmail.com

Vehmainen

Pekka Ropanen o.t.o 0400 638 444 futisklubi.tpv@gmail.com

Viinikka

Mika Lahtinen, 040 700 6470, mika.lahtinen@laraoy.com

Vuores

Seppo Koivisto, 040 576 3922, seppo.koivisto@gmail.com

Tyttöfutis

Hannakaisa Numminen, 040 552 3537, hannakaisa.numminen@tpv.fi

Futisklubi toimihenkilöt

Kaupunginosa- ja kilpailupäällikkö Pekka Ropanen

0400 638 444, pekka.ropanen(at)tpv.fi

Fortum Tutor Jari Visala

045 1301 953, jari.visala@gmail.com jari.visala@gmail.com

Projektihenkilö Makre Helenius

040 554 3407, makre.helenius@gmail.com

TPVNettiPlussaMainos0117CMTurtIntersKosk

Futisklubi SOME

© Copyright 2017 Tampereen Pallo-Veikot ry. All Rights Reserved.