Kakkonen kor

PVM

KLO

OTTELU

TULOS / PAIKKA

la  5.5.  17:00  SC KuFu-98  - TPV  0 - 2
to  10.5.  16:00  TPV  - PK-37 3 - 0
su  13.5.  18:30  TP-47  - TPV  1 - 2
su  20.5.  18:30  TPV  - JBK  3 - 0 
la  26.5.  18:30  JS Hercules  - TPV  0 - 3
to  31.5.  18:30  TPV  - TamU  2 - 0
la  9.6.  18:30  SJK U23  - TPV  1 - 0
pe  15.6.  19:00  TPV  - VIFK  1 - 1
ti  26.6.  18:30  TPV  - OLS  2 - 2
su  1.7.  15:00  GBK  - TPV  3 - 0
la  7.7.  15:00  TPV  - SC KuFu-98  2 - 0
la  14.7.  15:00  PK-37  TPV  3 - 1
ke 1.8. 19:00 Närpes Kraft   TPV 1 - 3
su  5.8.  18:30  JBK  - TPV  0 - 1
la  11.8.  17:00  TPV  - JS Hercules  4 - 1
to  16.8.  18:30  TamU  - TPV  0 - 1
su  26.8.  18:30  TPV  SJK U23  2 - 0
la  1.9.  17:00  VIFK  - TPV  2 - 2
su  9.9.  17:00  TPV  - TP-47  2 - 1
la  15.9.  17:00  TPV  - Närpes Kraft  3 - 1 
su  23.9.  15:00  OLS  - TPV  Castren TN Oulu 
la  29.9.  15:00  TPV  - GBK  Ratinan stadion N 

 

   SUOMEN CUPLOHKO B: SJK, VPS, KPV, FF JARO, TPV, PK K-U      

PVM

KLO

OTTELU

TULOS / PAIKKA

pe  19.1.  19:00  KPV  TPV  0 - 0
la  3.2.  17:30  TPV  FF Jaro  2 - 6
la  10.2.  15:00  SJK  - TPV  4 - 0
la  17.2.  17:45  VPS  TPV  6 - 0
pe  9.3.  19:00  TPV  PK K-U  2 - 0

 

 

HARJOITUSOTTELUT

PVM

KLO

OTTELU

TULOS / PAIKKA

la 16.12. 16:30 TPV - Tampere United 3 - 1
      14” 1-0 Roni Mäkelä (Eric Bullock)   82” 3-1 Berat Grabovci  
      64” 2-0 Eetu Räisänen (Waltteri Riihimäki)      
      72” 3-0 Paavo Näykki (Eetu Räisänen)      
             
la  6.1.  14:30 Ilves  - TPV  1 - 1
      79" 1-1 Naatan Skyttä (Jusuf Ali)   63" 0-1 Eetu Räisänen (Paavo Näykki)  
             
la  13.1.  13:45  HJS  - TPV  Peruttu
             
su 18.3. 18:15 TPV - FC Vaajakoski 4 - 1
      33" 1-0 Eetu Kolu (Ville Salonen)      
          40" 1-1 Toni Järvinen  
      47" 2-1 Eric Bullock (Mohamed Koroma)      
      64" 3-1 Mohamed Koroma (Joonas Rantala)      
      79" 4-1 Eetu Räisänen (Eric Bullock)      
             
la 24.3. 16:30  TPV - FC Haka 1 - 1
      71" 1-1 Tomi Ylinen (Eetu Räisänen)     13" 0-1 Gerald Ben (Joona Tapani)  
             
su 8.4.  14:45 TPV - HJS 2 - 2
      41" 1-2 Ville Salonen (Eric Bullock)    5"   0-1 Jere Suomalainen  
      80" 2-2 Valtteri Salomaa (Eino-Veikko Ek)   20" 0-2 rp. Jere Suomalainen  
             
la  14.4.  18:00  TPV  - MuSa  0 - 2
      88" Eetu Räisänen erp.   62" 0-1 Samu-Petteri Mäkelä   
          70" 0-2 Sami Rantala  
             
la  21.4.  18:00  TPV  - FC Viikingit  2 - 1
      40" 1-0 Juho Saarinen (Paavo Näykki)    80" 2-1 Simon Thurling   
      46" 2-0 Eino-Veikko Ek      
             

PELAAJIEN KUMMIYRITYKSET

     
     
  MP yhtymä  
     
  #6 JARI NIKKILÄ   
     
     
  Linjateräs  
     
   #8 MOHAMED KOROMA  
     
     
  Turva  
     
  #14 EETU RÄISÄNEN  
     
     
  pohjolarakennus  
     
  #17 JESSE OKSANEN  
     
     
  TEIJOISO  
     
  #23 JOONAS RANTALA  
     
     
  LINKOSUO Logo  
     
  #26 VALTTERI SALOMAA  
     
  TV levea  
     
  #41 MIKA AHONEN  
     
     

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.