Kimmo Lahti ja Joni Ikäläinen sopimuksiin

Kimmo Lahti ja Joni Ikäläinen siirtyvät Nokian Palloseurasta Tampereen Pallo-Veikkoihin.


Lahti ja Ikäläinen seuraavat näin jo aiemmin sopimuksen tehneen Risto Vihisen tavoin valmentaja Samuli Laitilaa NoPS:sta. Molemmat pelurit edustavat tamperelaista 87-ikäluokkaa.

Kimmo Lahti on TPV:n oma kasvatti, joka on pelannut seurassa viimeksi A-pojissa kaudella 2006. Tämän jälkeen hän on pelannut suurimmaksi osaksi Kolmosessa, ensin FC Tigersin ja viimeksi NoPS:n joukkueessa. Vasemman laidan erikoismies pystyy pelaamaan niin laiturina kuin puolustajana.

Joni Ikäläinen on kasvanut puolestaan naapuriseura Ilveksessä, ja aikuisiällä pelannut NoPS:n lisäksi TKT:ssa, jossa tilille tuli myös Kakkosen otteluita. Ikäläinen on hyökkäyspään yleismies, joka voi pelata kärjessä tai keskikentällä hyökkäävässä roolissa.

TPV:lla on näiden sopimusten myötä riveissään 21 sopimuspelaajaa.

Seuraavat ottelut

Kausikortti


Kausikortit nyt myynnissä! Hanki omasi TPV:n toimistolta!

Särkänniemi Cup

Netti-TV

Viimeisin video:
TPV - P-Iirot

Yhteystiedot

 
Puhelin:
(03) 261 7211

Fax:
(03) 261 7241

Sähköposti:
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Osoite:
Teiskontie 1 A
33500 Tampere

Toimistonhoitaja:
Raili Nevala

Aukioloajat:
Tiistai klo 9-13
Torstai klo 13-17