Harjoitusajat

IKÄLUOKAT 2020

F6 = 2014...15 syntyneet  |  F7 = 2013 syntyneet  |  F8 = 2012 syntyneet  |  F9 = 2011 syntyneet | E10 = 2010 syntyneet  |  E11 = 2009 syntyneet  |  D = 2007...08 syntyneet | C = 2005...06 syntyneet

Huomaa, että pelaaja voi olla sijoitettu nuorempien tai vanhempien pelaajien joukkueeseen, jos kaupunginosaan ei muodostu omanikäisten joukkuetta. Erityisesti tyttöjoukkueisiin on yhdistetty pelaajia eri kaupunginosista ja ikäluokista.

Alla olevassa taulukossa ikäluokkamerkintä (F6, F7, F8...) tarkoittaa sitä, missä sarjassa ko. joukkue pelaa.

Tulevan kesän harjoitusaikoja lisätään taulukkoon sitä mukaa, kun joukkueita muodostuu.

HUOM! Harjoitusajat saattavat vielä muuttua.

 

PRINSESSAFUTIS

Keskiviikkoisin klo 17-18 Pirkkahallin nurmikenttä

PRINSSIFUTIS

2017/18 syntyneet keskiviikkoisin klo 17-18 Pirkkahallin nurmikenttä
2014, 2015 ja 2016 syntyneet keskiviikkoisin klo 18.15-19.15 Pirkkahallin nurmikenttä

HALLILA

2006-2009 syntyneet:
Ma klo 19-20 Hallilan koulun hiekkakenttä
Ke klo 17.00-18.15 Hallilan koulun hiekkakenttä

2010-2012 syntyneet:
Ma klo 18-19 Hallilan koulun hiekkakenttä
Ke klo 17.00-18.15 Hallilan koulun hiekkakenttä

TESOMA / LENTÄVÄNNIEMI

PT6:
tiistai ja torstai klo 17.30-18.30 Raholan nappulakenttä, Teerivuorenkatu 2
PT8:
tiistai ja torstai klo 18.30-19.30 Raholan nappulakenttä, Teerivuorenkatu 2

OLKAHINEN

Tytöt F9/F8 (2011-2012):
ma 18:30-19:30 Mutari
ke 18:30-19:30 Mutari

F6 (2014-2015):
ti 17:30-18:30 Mutari
to 17:30-18:30 Mutari

F7/F8 (2012-2013):
ti 18:30-19:30 Mutari
to 18:30-19:30 Mutari

F6/F7/F8 (2012-2015) Kumpula :
ti 17:30-18:30 Kumpulan kenttä
to 17:30-18:30 Kumpulan kenttä

F9/E10/E11 (2009-2011) Kumpula :
ti 18:30-19:30 Kumpulan kenttä
to 18:30-19:30 Kumpulan kenttä

D (2007-2008) :
ma 18:00-19:30 Sorilan koulun kenttä
to   18:00-19:30 Sorilan koulun kenttä 

 

PISPALA / KESKIKAUPUNKI

F6 (2014-2015 tytöt ja pojat):
Keskiviikko 18.00-19.00 Kaarila
Perjantai 17.30-18.30 Kaarila

F7-F8 (2012-2013 pojat):
Maanantai 19.00-20.00 Kaarila
Keskiviikko 18.30-19.30 Fista

F9/E10 (2009-2012 tytöt ja 2009-2011 pojat):
Maanantai 19.00-20.00 Kaarila
Keskiviikko 17.00-18.00 Kaarila

P12 Vihreä (2007-2008):
Maanantai 20.00-21.00 Kaarila
Keskiviikko 19.00-20.00 Kaarila

TAKAHUHTI

Takahuhdin tytöt:
Tiistai ja torstai klo 17.30 Takahuhdin koulu

KALEVA

F7:
maanantai ja keskiviikko klo 18-19 Kissanmaan koulun kenttä

F9:
maanantai ja keskiviikko klo 17-18 Kissanmaan koulun kenttä

HERVANTA

F6/7:
tiistai ja torstai klo 17-18 Kuusikkopuiston kenttä

F8:
tiistai ja torstai klo 18:15-19:15 Kuusikkopuiston kenttä

E10 ja D12:
tiistai ja torstai klo 19:30-20:30 Kuusikkopuiston kenttä

HÄRMÄLÄ / MULTISILTA

Härmälä P6:
maanantai ja keskiviikko klo 17:30-18:30 Perkiönpuiston kenttä

Härmälä P7/P8:
maanantai ja keskiviikko klo 18:40-19:40 Perkiönpuiston kenttä

Härmälä P10:
maanantai ja keskiviikko klo 18:00-19:30 Härmälän koulun kenttä

Härmälä T7/8:
tiistai ja torstai klo 18-19 Perkiönpuiston kenttä
Aloitus tiistaina 2.6. klo 18-19 Perkiönpuiston kenttä

RUUTANA

Tytöt 6-7 (2014-2013):
ti 18:30-19:30
ke 18:30-19:30

Tytöt 8-9 (2012-2011):
ti 18:30-19:30
ke 18:30-19:30

Tytöt 10-11 (2009-2010):
ti 18:30-19:30
ke 18:30-19:30

P6 (2014-2015):
ma 17:30-18:30
ke 17:30-18:30

P7 (2013):
ti 17:30-18:30
ke 17:30-18:30

P8 (2012):
ma 18:30-19:30
to 18:30-19:30

P9 (2011):
ma 18:30-19:30
to 18:30-19:30

P10 (2010):
ma 18:30-19:30
ke 19:30-20:30

P11 (2009):
ma 19:30-20:30
ke 19:30-20:30

P12 (2007-2008):
ti 19:30-20:30
to 19:30-20:30

Please publish modules in offcanvas position.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.